چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟

به گفته یه روانشناس با در نظر گرفتن اینکه منطقه گفتار در مغز زنها از وسعت بیشتری برخورداره بنابر این استفاده اونا از بیان کلامی در حل مسائل و واژگان با مهارت بیشتری همراه س.

ابراهیم مقدم با بیان اینکه گفتار با ادب به جنسیت افراد رابطه نداره، گفت: با در نظر گرفتن اینکه منطقه گفتار در مغز زنها نسبت به مردها از وسعت بیشتری برخورداره بنابر این اندازه دامنه خزانه لغات و تعداد واژگان بیشتری در اختیار زنها قرار داره.

ایشون اضافه کرد: این مهم منتهی به استفاده هر چی بیشتر زنها ازابراز کلامی و حل خیلی از مسایل و مشکلات از راه صحبت شده بر خلاف مردها که در غار تنهایی خود به تفکر می پردازن.

مقدم با بیان اینکه زنان از دید اندازه به کار گیری واژگان، مهارت بیشتری دارن، اعلام کرد: مطالب نامبرده دلیل بر تادیب زن نسبت به مرد نیس بلکه از دید تربیت کلامی، این ریشه در فرهنگ، تربیت و ساختار خانوادگی افراد داره.

ایشون با اشاره به اینکه تربیت افراد وابسته به تعهد به اصول اعتقادی و فرهنگیه، اضافه کرد: طبق مشاهدات و تجربیات، خونواده ها با فرهنگ و ادب والایی ایرونی، فرزندان مؤدب تری بدون توجه به جنسیت اونا به جامعه تحویل میدن.

این روانشناس با تصریح اینکه فرهنگ گفتگوی موجود در جامعه الان ما با ادب نیس، گفت: تنشا، استرسا وضعیت و شرایط اقتصادی- اجتماعی زندگی افراد موجب ایجاد فاصله از فرهنگ سخن وری گذشته شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

Related articles

چطوری به آرامش درونی برسیم؟

«آرامش فکر، نداشتن مشکل در زندگی نیس، بلکه توانایی کنار اومدن با مشکلاته.» من هم مثل خیلی آدمای دیگه، سالهای خیلی از زندگی ام رو نفهمیده بودم که آرامش داخلی یه انتخابه. مطمئن نیستم چه فکر می کردم. شاید باور نداشتم که کسی بتونه یه آرامش داخلی موندگار داشته باشه. می دونستم که احساس آرامش […]

Learn More

چکار کنیم که دوست داشتنی شویم؟

بیشتر آدما دوست دارن که واسه همه شناخته شده باشن. همه دوستشون داشته باشن و بتونن روی همه تاثیر بذارن… بیشتر آدما دوست دارن که واسه همه شناخته شده باشن. همه دوستشون داشته باشن و بتونن روی همه تاثیر بذارن. دوست دارن وقتی حرفی میزنن مورد توجه بقیه قرار گیرند. در کل توجه رو همه […]

Learn More

چرا داعشی‌ها از کشته شدن به دست زنان وحشت دارند؟

عناصر گروه تروریستی داعش عقاید و تفکرات عجیبی دارن. بیشتر این تفکرات ریشه در فتوای علمای وهابی داره. یکی از عجیب ترین تفکرات این گروه، اینه که اگه در میدون جنگ به دست یه زن کشته شن به بهشت نمی روند. این عقیده دلیل وحشت عناصر داعش از زنان در میدون جنگ شده. در این […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *