چرا زنان بیشتر از مردان حرف می زنند؟

به گفته یه روانشناس با در نظر گرفتن اینکه منطقه گفتار در مغز زنها از وسعت بیشتری برخورداره بنابر این استفاده اونا از بیان کلامی در حل مسائل و واژگان با مهارت بیشتری همراه س.

ابراهیم مقدم با بیان اینکه گفتار با ادب به جنسیت افراد رابطه نداره، گفت: با در نظر گرفتن اینکه منطقه گفتار در مغز زنها نسبت به مردها از وسعت بیشتری برخورداره بنابر این اندازه دامنه خزانه لغات و تعداد واژگان بیشتری در اختیار زنها قرار داره.

ایشون اضافه کرد: این مهم منتهی به استفاده هر چی بیشتر زنها ازابراز کلامی و حل خیلی از مسایل و مشکلات از راه صحبت شده بر خلاف مردها که در غار تنهایی خود به تفکر می پردازن.

مقدم با بیان اینکه زنان از دید اندازه به کار گیری واژگان، مهارت بیشتری دارن، اعلام کرد: مطالب نامبرده دلیل بر تادیب زن نسبت به مرد نیس بلکه از دید تربیت کلامی، این ریشه در فرهنگ، تربیت و ساختار خانوادگی افراد داره.

ایشون با اشاره به اینکه تربیت افراد وابسته به تعهد به اصول اعتقادی و فرهنگیه، اضافه کرد: طبق مشاهدات و تجربیات، خونواده ها با فرهنگ و ادب والایی ایرونی، فرزندان مؤدب تری بدون توجه به جنسیت اونا به جامعه تحویل میدن.

این روانشناس با تصریح اینکه فرهنگ گفتگوی موجود در جامعه الان ما با ادب نیس، گفت: تنشا، استرسا وضعیت و شرایط اقتصادی- اجتماعی زندگی افراد موجب ایجاد فاصله از فرهنگ سخن وری گذشته شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

Related articles

چرا کسی که دوستش داریم مارا آزار میدهد؟

کسی که دوستش دارین همیشهً شما رو ناراحت می کنه؟! اگه فکر میکنین این رفتارای ً به معنی نفرت از شماس دست نگه دارین ، تحقیقات نشون دهنده اون هستش که علاقه زیادتر از اندازه بعضی وقتا می تونه موجبات آسیب به طرف مقابل رو بسازه. این مسئله خیلی عجیب نیس که آدمایی که ما […]

Learn More

چرا موهایم میریزد؟ ۶ علت اصلی ریزش مو

اگه احساس میکنین که موهاتون نازک تر از قبل شده پس باید به دنبال دلایلش بگردین و هرچه زودتر از ریزش عجیب موهای خود جلوگیری کنین. به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ شونِه زدن موها و دیدن یه عالمه از موهای ریخته شده، هر کسی رو عصبانی می کنه. فکر می […]

Learn More

چرا همیشه احساس خستگی میکنم؟

صبح، ظهر، عصر و شب خسته هستین؟ اگه اندازه خوابیدنتان مناسبه و بازم در طول روز خسته اید باید به دنبال دلیل و راه حل درمان باشین اما راه حل درمان این مشکل چیه؟ به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ مسلمه که خوابیدن خوب می تونه در کم شدن اندازه خستگی تاثیر زیادی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *