می 19, 2021

چرا دعا کردن به درگاه خداوند را فراموش می‌کنیم؟

god

خسته شده بود. قلبش پر از خشم و عصبانیت بود. به چه دلیل خدا جوابش رو نمی داد؟ به چه دلیل از اون موقعیت نجاتش نمی داد؟

به نقل از سایت مردمون؛ کم کم دعا کردن هاش رو کمتر کرد. یه روز فهمید دیگه به جز دعاهای روزمره ای که قبل از غذا خوردن می کرد، هیچ دعایی نمی کنه. فهمید که دیگه هیچ انتظاری از خدا نداره. اعتماد اون به بزرگی خدا در گرمای مشکلاتش و سکوت خدا ذوب شده بود.

این مشکل خیلی هاست. خیلی ها کم کم فقط از روی عادت یا ترس از روز جزا دعا می کنن. بعضی ها وقتی زندگی شون به سختی می خورد و اونطور که توقع دارن از خدا نشونه و کمکی نمی بینن، ایمانشون رو از دست میدن. خیلی ها هم اونقدر درگیر مشغله های زندگی می شن که به کلی خدا رو فراموش می کنن. خیلی ها هم از کرد مذهب در جامعه ناامید شده و بزرگی خدا رو هم با همون خط کش اندازه می گیرند.

وقتی ایمانمون از کمک خدا رو از دست می بدیم خیلی راحت ممکنه به مغز خودمون واسه تصمیم گیری های زندگی تکیه کنیم. ایمان به خدا در زمان هایی که شرایط زندگی مون سخت می شه کار آسونی نیس. خستگی ها، مشغله ها و آسیب هایی که در زندگی می بینیم باعث می شن زمین بخوریم و خیلی وقت ها نمی دانیم چیجوری دوباره روی پاهامون بایستیم. ایمان مثل ریسمانی می موند که پاره کردن اون شما رو میترساند.

ایمان به خدا در زندگی حتی وقتی هیچ معنی براتون نداره یعنی در دست نگه داشتن ریسمون خرد و فضیلت. در همه درس های دینی یاد گرفته ایم که حفظ رابطه با خدا از راه نماز و دعا شدنیه. تکیه کردن به خدا حتی وقتی سکوت کرده، پاداشی عالی برامون داره.

حفظ اون رابطه با خدا انتخابیه که پیش روتونه. قدم به قدم، در راه مه آلودی که پیش رو داریم، می تونیم انتخاب کنیم که به خداوندی که بهترین رو واسه ما می خواهد اطمینان کنیم و به قدرت اون تکیه کنیم تا راه رو نشونمون دهد یا اینکه انتظاری از اون نداشته باشیم و طبق عقل و درک خودمون جلو بریم.

وقتی بدون دعا کردن به درگاه خدا زندگی مون رو پیش می بریم نشون می بدیم که به اون هیچ اعتمادی نداریم. خیلی وقت ها شاید زبانی بگیم که به اون و قدرتش باور داریم ولی با روش زندگی کردنمون نشون می بدیم که باور نداریم اون ما رو می بیند و حواسش به ما هست.

لازمه یه سری سوالات سخت رو از خودمون سوال کنیم…

واقعاً باور داریم که خدا بهترین ها رو واسه ما می خواهد؟

واقعاً باور داریم که اون امروز به ما قدرت می دهد که بتونیم مسیرمون رو پیدا کنیم؟ حتی در تاریکی و سکوت؟

اگه می خواهید انتخابتون این باشه که در راه زندگی به خدا تکیه کنین، این مراحل کمکتون می کنه محکم تر به اون ریسمون چنگ بزنین و خرد و فضیلتی که تکیه کردن به خدا براتون می آورد رو کشف کنین.

– شکرگزاری کردن

خدا رو بخاطر کارایی که در گذشته براتون کرده شکر کنین. کل زندگی تون رو مورد بررسی قرار بدین. از اون بخواین زمان هایی رو یادتون بیاره که کنارتون بوده. بعد چیزی رو در زندگی امروزتان پیدا کنین که باید بخاطر اون شکرگزار باشین.

– توبه کردن

پیش خدا اعلام پشیمونی کنین از اینکه اجازه داده اید چیزایی وارد قلب و زندگی تون شن که می دونستید خدا رو از شما ناامید می کنه. به درونتون نگاه کنین و واسه تغییر رفتارها، افکار، انگیزه ها و اعمالی که نیاز به اصلاح دارن، از خدا کمک بگیرین.

– متحد شدن

روابط برهم خورده تون رو از نو بسازین. اگه کسی رو ناراحت کرده اید یا کسی شما رو ناراحت کرده، همیشه فرصت برگشت هست. خدا راه اون رو براتون باز گذاشته. اگه اینکار براتون عملی نیس، تیکه های شکسته قلبتون رو پیش خدا بذارین تا اون ریشه خشم و کینه رو از دلتون بیرون بیاره.

– تقسیم کردن

این راه رو با بقیه تقسیم کنین. در زمان سختی ها که ایمان کمرنگ تر می شه. دوستی پیدا کنین که همراه با شما و براتون دعا کنه. از مشکلاتتون واسه اون بگید و از اون بخواین در این راه همراهی تون کنه. کمک گرفتن در زمان های ضعف و سختی، قلبتون رو درمون می دهد و قدرتتون رو واسه ادامه راه بیشتر می کنه.

– وقت گذاشتن

با خدا وقت بگذرونین. اگه قلبتون سرد شده، کمی وقت کنار گذاشته و دعا بخونین یا گوش کنین. قلبتون رو که سختی های زندگی اون رو سخت و سرد کرده آماده کنین. یاد بگیرین که در حضور خدا وقت بگذرونین و مطمئن باشین روحیه تون بسیار تغییر می کنه.

دست به کار شید

۱. از همین امروز با روش های جدید به خدا تکیه کنین.

به اون حتی در سکوت و تاریکی اعتماد کنین. فضیلت اعتماد و ایمان به خدا نتیجه ای در زندگی تون بر جای می ذاره که غافلگیرتان می کنه.

۲. با یه روحانی صحبت کنین

بعضی وقتا بیرون ریختن چیزایی که در قلبتونه خیلی کمک می کنه. واسه اینکار پیش روحانی های مذهبی برید تا راهنمایی تون کنن.

بدترین و شرورترین آدم ها رو بشناسین!

حادثه منا از علائم ظهوره؟

مذهبی مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *