چرا دختران تهرانی بد لباس میپوشند؟/عکس

girlsدر این نظرسنجی به نکات جالبی برمی خورید، از جمله اون که دختران با پوشش ناجور در مقایسه با دختران دارای پوشش مناسب، نگاه لذت طلبانه به زندگی داشته و عاقبت گرایی در اونا ضعیفه.

 

پس از نیروی انتظامی، سازمان جوانان هم وارد بخش زنان دارای پوشش ناجور شده و جملات فوق بخشی از یافته های تحقیق سازمان جوانانه که به بررسی «الگوهای کشف پیش بینی کننده سبک پوشش دختران و زنان تهرانی» پرداخته.

در این نظرسنجی به نکات جالبی برمی خورید، از جمله اون که دختران با پوشش ناجور در مقایسه با دختران دارای پوشش مناسب، نگاه لذت طلبانه به زندگی داشته و عاقبت گرایی در اونا ضعیفه.

محمدتقی حسن زاده، رئیس مرکز تحقیقات و پژوهشای راهبردی وزارت ورزش و جوانان در توضیح تحقیق «الگوهای کشف پیش بینیکننده سبک پوشش دختران و زنان تهرانی»، گفته: نشست این تحقیق با هدف و ضرورت بررسی اهمیت حجاب و کشف و شناسایی عوامل و متغیرهای مهم درگیر و تعیین کننده با رفتارای پوششی زنان و دختران تهرانی در موقعیتای جور واجور، امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. جامعه آماری این تحقیق ۱۰۰ نفر در مناطق ۲۰ گانه آموزش و پرورش شهر تهرانه که انتخاب اونا براساس الگوی پخش ویژگیای جمعیت شناسی زنان و دختران تهرانی انجام گرفته.

girls2

نگاه آسون گیرانه تر دختران و زنان با پوشش ناجور

به گفته رئیس مرکز تحقیقات و پژوهشای راهبردی وزارت ورزش و جوانان؛ یافته های این تحقیق نشون دهنده اینه که دختران و زنان با پوشش ناجور در مقایسه با دختران و زنان با پوشش مناسب نسبت به روابط محرم و نامحرم نگاه آسون گیرانه تر یعنی دارای تفسیری فرضی از الگوی نگاه به زندگی مدرن و غیرسنتی در انتخاب نوع پوشش بهره مند هستن.

رئیس مرکز تحقیقات و پژوهشای راهبردی وزارت ورزش و جوانان در مورد عقاید دختران و زنان دارای پوشش ناجور با در نظر گرفتن یافته های این تحقیق، بیان کرد: «دختران با پوشش ناجور در مقایسه با دختران دارای پوشش مناسب، نگاه لذت طلبانه به زندگی داشته و عاقبت گرایی در اونا ضعیفه. هم اینکه این گروه از دختران از رسانه هایی مثل ماهواره و مجلات خارجی به طور جد استفاده می کنن و از گرایش مذهبی کمتری بهره مند هستن.»

مهمترین متغیرها

حسن زاده در مورد دیگه عقاید دختران و زنان دارای پوشش ناجور هم گفته که این گروه هم اینکه از تمایلات غرور بهره مند هستن، رضایت جنسیتی و ظاهری بیشتری دارن و نارضایتی بیشتری از خونواده میگن. این مقام مسئول تو یه نگاه کلی در مورد متغیرهای این تحقیق و روابط معنادارش با وضعیت پوشش دختران و زنان، گفت: «متغیرهای جمعیت شناختی مانند سن و منطقه سکونت، متغیرهای خانوادگی مانند رضایت از خونواده و سبک تربیتی از مهمترین متغیرهایی بوده کمه روابط معناداری با وضعیت پوشش دختران و زنان پوششی نامنساب دارن. هم اینکه متغیر جهت گیری مذهبی در زندگی و کاربرد مذهب در زندگی یکی از متغیرهای بسیار مهم در تموم سطوح این کار پژوهشیه.»

افزایش پژوهشای آماری

مدتیه که در کنار برخورد نیروی انتظامی با افراد دارای پوشش ناجور، پژوهشای سازمانا و نهادهای جور واجور هم در این مورد زیاد شده. سال گذشته بود که دبیر دفتر هم اندیشی استادان نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران اعلام کرده بود که «به کار گیری ماهواره پوشش ناجور رو ۲٫۵ برابر بیشتر می کنه. طبق یافته های تحقیق انجام شده روی دختران تهرانی نشون میده به کار گیری ماهواره خطر تخصیص فرد به گروه با پوشش نامنساب رو تقریبقا دوونیم برابر زیاد می کنه. هادی بهرامی گفته بود که «یافته های این مطالعه نشون داد پر کردن اوقات فراغت با اختصاص زمان به به کار گیری اینترنت و چت با غریبها می تونه احتمال تخصیص آدما به گروه های با پوشش ناجور رو ۱٫۸۶ برابر زیاد کنه.»

طبق یافته های اون تحقیق که نام محققان و نهاد انجام دهنده اون اعلام نشده بود، افزایش سن پدر و مادر با افزایش احتمال پوشش مناسب تر در زنان و دختران تهرانی همراه س طوری که افزایش درآمد و قرار گرفتن در مناطق مسکونی بالای شهر احتمال قرار گرفتن در طبقه بدحجاب و پوششای ناجور رو زیاد می کنه. این تحقیق نشون داده بود که علاوه بر اینکه سکونت در مناطق بالای شهر احتمال بدحجابی رو زیاد می کنه، آرزوی زندگی در مناطق بالای شهر هم به راه زیادی به تخصیص آدما به گروه های بدحجاب و بی حجاب منجر می شه و اثر اون بر پوشش ناجور از زندگی واقعی در مناطق بالای شهر بیشتره.

جام نیوز

Related articles

چرخ و فلک سنگاپور، دومین چرخ و فلک مرتفع دنیا!+عکس

وقتی نیاز به یه تجربه هیجان انگیز و فرق داشته باشه گزینه های قابل انتخاب محدود می شن تا جایی که شاید مجبور به سفر بیرون مرز کشور شید؛ چرخ و فلک سنگاپور یکی از تجربه های مهیجیه که سفر به سنگاپور رو مهم جلوه میده. به گزارش آلامتو و به نقل از  الی گشت؛ […]

Learn More

چند تا از فرق های بین پسرا و دخترا / طنز

دخترا خیلی دوست دارن جای پسرا باشن اما پسرا اصلاً دوست ندارن جای دخترا باشن   اگه یه دختر یه مشکل غیر قابل حل داشته باشه، از خونه فرار می کنه. اما یه پسر اگه یه مشکل غیر قابل حل داشته باشه اعضای خونواده اش رو از خونه فراری می ده!   ******* یه دختر […]

Learn More

چرخاندن «صمد کرده» در خیابان‌های تهران + عکس

رییس کلانتری ۱۵۹ بی سیم از دستگیری و چرخاندن یکی از اراذل و اوباش سطح یه تهران معروف به «صمد کرده» خبر داد که کلکسیونی از جرایم داشت. سرگرد محمدحسین امینی در مورد دستگیری و چرخاندن یکی از اراذل و اوباش سطح یه در منطقه بی سیم گفت: به دنبال اجرای طرح امنیت محله محور […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *