چرا خودمان را دوست نداریم؟

دوست داشتن خود

چیزی که می خوایم در این مقاله به شما منتقل کنیم رو می توان در این جمله قصار خلاصه کرد: “وظیفۀ ما جستجوی عشق نیس، بلکه تنها وظیفۀ ما جستجو و پیدا کردن موانعیه که در درون خود علیه اون ساخته ایم.” ما این جمله رو دوست داریم چون بی آخر درسته. اگه گارد خود رو بالا نگه دارین و خودتون رو دوست نداشته باشین، نمی تونید عشق شخص دیگری رو دریافت کنین. پس بهتره که یاد بگیریم خودمون رو دوست داشته باشیم.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost ؛ با این نگاه ما از مخاطبان خود خواستیم که چیزی که باعث می شه واسه خود ارزش قائل باشن رو با ما در میان بذارن. ما از اونا پرسیدیم “اگه قرار بود یه نامۀ تشکر واسه خودتون بنویسین، در اون چه می نوشتید؟”

جواب های مخاطبان در بدترین حالت الهام بخش بود. در ادامه، شما می تونید ۸ تا از این نامه ها رو به انتخاب ما بخونین:

  1. “تو سختی زیادی کشیدی و هنوزم محکم ایستادی. خبر خوبیه. با این وجود، انقدر به خودت سخت نگیر. هر از چند گاه گریه کردن اشکال نداره. اما خودتو توی گریه غرق نکن. کارایی هست که باید انجام بدی و تا ابد براشون وقت نداری. تو واقعا آدم شجاعی هستی.”
  2. “عشق در همۀ شکل ها به سراغ آدم میاد و همه جا پیدا می شه. فقط یاد بگیر لحظات رو واسه اون چیزی که هستن قدر بدونی.”
  3. “خودتو دوست داشته باش چون که بر سختی ها و مشکلات زیادی پیروز شدی و سربلند از اونا بیرون اومدی، قوی تر و خوشحال تر از قبل.”
  4. “منِ عزیزم، سخنی که چرچیل زد رو به خاطر داشته باش: اگه که در جهنم هستین، به جلو رفتن ادامه بدید.”
  5. “خودتو هر روز دوست داشته باش. هر روز خودت باش و خودنمایی نکن. به جلو پیش برو. اورجینال، آسیب پذیر و ناقص باش و همیشه کامل ترین زندگی ممکن رو بکن.”
  6. “نگران این نباش که تنها پیر شی، من کنارتم!”
  7. حرف شکسپیر رو به خاطر بیار: “عاشق خود بودن به اندازۀ ندیده گرفتن خود گناه پستی نیس.”
  8. “نامید نشو. هنوز بهترین ها رو در پیش داری. تو تصمیم درست رو گرفتی و قراره به خاطر همین بهترین ها رو تماشاگر باشی. خدا تورو بیشتر از اینکه کس دیگه ای بتونه دوست داره. تو دوست داشته می شی. هیچوقت این رو فراموش نکن.”

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی

Related articles

چند توصیه فنی ساده برای خرید خودرو دسته دوم

همیشه شرایط جوری پیش نمی رود که بشه خودروی نو و صفر خرید. با در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار خودرو در کشورمون، خرید ماشین های دست دوم و کار کرده، الان منطقی ترین راه ماشین دار شدنه! اما ، با در نظر گرفتن راه هایی مثل صفر شویی خودروها، کم کردن کیلومتر و … […]

Learn More

چرا پدرها با کولر مشکل دارند؟!

هممون معمولاً این تجربه رو داشته ایم که کنترل کولر خونه به دست پدر بیفته و خاموش شدن کولر هوای خونه رو گرم کنه! اما دلیل اینکار پدرها چیه؟ یه متخصص داخلی گفت: با گذروندن دوران میانسالی، کم کم چربی زیرپوست مردان کم شده و همین امر موجب نازک شدن پوست اونا شده و موجب […]

Learn More

چه زمانی تهران می لرزد؟ همه چیز درباره زلزله احتمالی تهران

در جدول این گزارش اظهارات افراد، مسئولان و کارشناسان جور واجور زلزله شناسی به صورت کامل نقل شده.امید سلیمی بنی:سالهاست می گن تو تهران زلزله میاد و اگه زلزله بیاد در ساعته های اول، هزاران نفر کشته می شن. امروز هم یکی از مسئولان دانشگاه تهران گفته وقوع زلزله تو تهران حتمیه.  پس باید منتظر […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *