چرا خودمان را دوست نداریم؟

دوست داشتن خود

چیزی که می خوایم در این مقاله به شما منتقل کنیم رو می توان در این جمله قصار خلاصه کرد: “وظیفۀ ما جستجوی عشق نیس، بلکه تنها وظیفۀ ما جستجو و پیدا کردن موانعیه که در درون خود علیه اون ساخته ایم.” ما این جمله رو دوست داریم چون بی آخر درسته. اگه گارد خود رو بالا نگه دارین و خودتون رو دوست نداشته باشین، نمی تونید عشق شخص دیگری رو دریافت کنین. پس بهتره که یاد بگیریم خودمون رو دوست داشته باشیم.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost ؛ با این نگاه ما از مخاطبان خود خواستیم که چیزی که باعث می شه واسه خود ارزش قائل باشن رو با ما در میان بذارن. ما از اونا پرسیدیم “اگه قرار بود یه نامۀ تشکر واسه خودتون بنویسین، در اون چه می نوشتید؟”

جواب های مخاطبان در بدترین حالت الهام بخش بود. در ادامه، شما می تونید ۸ تا از این نامه ها رو به انتخاب ما بخونین:

  1. “تو سختی زیادی کشیدی و هنوزم محکم ایستادی. خبر خوبیه. با این وجود، انقدر به خودت سخت نگیر. هر از چند گاه گریه کردن اشکال نداره. اما خودتو توی گریه غرق نکن. کارایی هست که باید انجام بدی و تا ابد براشون وقت نداری. تو واقعا آدم شجاعی هستی.”
  2. “عشق در همۀ شکل ها به سراغ آدم میاد و همه جا پیدا می شه. فقط یاد بگیر لحظات رو واسه اون چیزی که هستن قدر بدونی.”
  3. “خودتو دوست داشته باش چون که بر سختی ها و مشکلات زیادی پیروز شدی و سربلند از اونا بیرون اومدی، قوی تر و خوشحال تر از قبل.”
  4. “منِ عزیزم، سخنی که چرچیل زد رو به خاطر داشته باش: اگه که در جهنم هستین، به جلو رفتن ادامه بدید.”
  5. “خودتو هر روز دوست داشته باش. هر روز خودت باش و خودنمایی نکن. به جلو پیش برو. اورجینال، آسیب پذیر و ناقص باش و همیشه کامل ترین زندگی ممکن رو بکن.”
  6. “نگران این نباش که تنها پیر شی، من کنارتم!”
  7. حرف شکسپیر رو به خاطر بیار: “عاشق خود بودن به اندازۀ ندیده گرفتن خود گناه پستی نیس.”
  8. “نامید نشو. هنوز بهترین ها رو در پیش داری. تو تصمیم درست رو گرفتی و قراره به خاطر همین بهترین ها رو تماشاگر باشی. خدا تورو بیشتر از اینکه کس دیگه ای بتونه دوست داره. تو دوست داشته می شی. هیچوقت این رو فراموش نکن.”

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی

Related articles

چرا شیر مادر برای کودک ضروری است؟

عادت دادن کودکان به نوشیدن شیر، فواید موندگاری از جمله بهبود توانایی جسمی و حفظ تعادل در دوران میانسالی و سالمندی داره. تحقیقات جدید نشون میدن که اضافه کردن ۱ لیوان شیر به رژیم غذایی روزانه کودکان موجب ۵ درصد افزایش در سرعت راه رفتن و ۲۵ درصد کاهش در خطر نبود حفظ تعادل در […]

Learn More

چقدر در مورد کراتینه کردن مو می‌دانید؟

شمام آرزو دارین که موهاتون نرم و صاف باشن؟ اگرموهای خود رو با کراتینه کردن درمان کنین، از ساعت ها وقت تلف کردن جلوی آیینه راحت می شید. به گزارش آلامتو به نقل از مجله زیبایی ؛ اگر قصد کراتینه کردن موهای خود رو دارین، باید این نکات رو بدونین: کراتین Keratin کراتین چیه؟ یه […]

Learn More

چرا عاشق میشویم؟

وقتی که پای عشق به میان بیاد لحظه ها دیگه مثل قبل نیستن، خواب و خوراک عاشق با فرد معمولی به طور کاملً متفاوت وه انگار در عالمی دیگه زندگی میکنه! به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ هممون دوست داشتن رو تجربه کردیم. والدین، داداش و آبجی، دوستان و حتی حیوانات خانگیمون رو […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *