دسامبر 3, 2020

چرا خواستگار خوب و مناسب ندارم؟

“ظاهر قشنگتر و موقعیت اجتماعی خوبی دارم، اما خواستگار مناسب ندارم”. این جمله درد دل خیلی از دختران امروزیه. دخترائی که ممکنه موفقیت های زیادی در مورد های دیگه زندگی، مانند تحصیل و شغل داشته باشن، اما در مورد ازدواج، خواستگار مناسبی که باب میلشون باشه نداشته باشن. بعضی از دختران هم اقرار می کنن با اینکه پسرای زیادی به اون ها پیشنهاد دوستی میدن، اما هیچکدام به قصد ازدواج و خواستگاری پا پیش نمی گذراند. اگه شمام در موقعیت مشابه قرار دارین و به دنبال ریشه وعلت این مسئله هستین در این نوشته با ما همراه باشین.

آلرت
رادیو عشق به خاطر پیشرفت سطح آگاهی و شناخت افراد در روابط عاطفی، دوره آنلاین “قدم به قدم از آشنایی تا ازدواج”برگزار می کنه. در این دوره، علم لازم واسه شناخت روحیات خود و جنس مخالف رو در اختیار شما قرار می گیرد. که با کمک اون می تونید تشخیص بدید کی فرد مناسب واسه ایجاد یه رابطه عاطفی منتهی به ازدواجه. بعد در این دوره با به دست آوردن مهارت های شناختی، شما یاد می گیرید که چیجوری از مدار خراب در جذب افراد ناشایست خارج شید، مرد شایسته و ایده آل رو به سمت خود جذب کنین و رابطه عاطفی سالمی رو با اون رقم بزنین.

به چه دلیل خواستگار خوب و مناسب ندارم؟

هر دختری طبیعتا با رسیدن به سن ازدواج تمایل داره شریک عاطفی مناسب و برابر با معیارهایش رو پیدا کنه، زندگی مشترک تشکیل بده و صاحب خونواده و بچه شه. اما الان نگرانی بعضی از دخترها اینه که به چه دلیل خواستگار ندارن یا تعداد خواستگارانشان کمه، دسته دیگری از دختران دم بخت هستن که خواستگارهایی واسه ازدواج و پیشنهادهایی واسه دوستی دارن، ولی مشکل و نگرانی اصلیشون اینه که به چه دلیل خواستگار خوب و مناسبی که با معیارهای اون ها موافق باشه به سراغشون نمی آید.

لازمه قبل از هرچیز بدونین فقط این شما نیستین که با اینجور مسئله ای روبرو هستین و مشکل از طرف شما نیس. بلکه کلا الان ازدواج کردن سخت شده، شرایط ازدواج خیلی راحت جفت و جور نمیشه و سن ازدواج بالاتر رفته. بااین حال اگه با وجود داشتن شرایط و موقعیت خوب، خواستگار مناسبی ندارین، شاید دلیل اصلی اون یک یا چند مورد از دلایل زیره:

معیارهای واقعی ندارین

تعریف شما از خواستگار مناسب یا مرد ایده آل واسه ازدواج چیه؟ ممکنه شما از اون دسته دخترهایی باشین که چون خودشون شرایط تقریبا خوبی از نظر ظاهری، اجتماعی و خانوادگی داره، به دنبال یه پسر ایده آل و همه چیز تموم هستن. شاید در جستجوی پسری هستین که خوش قیافه، پولدار، باهوش، دست و دلباز، تحصیلکرده،  بامزه و چیزای دیگه ای به جز اینا باشه. در این صورت کمالگرایی زیادتر از اندازه شما باعث میشه تعداد خواستگارانتان کمتر و محدودتر شه. اگه نگاه واقعی ای واسه انتخاب همسر نداشته باشین تجربه آشنایی با پسران خوبی که شاید بدون مشکل نباشن اما می تونن شما رو عاشقانه دوست داشته باشن و قدرتون رو بدونن، از دست میدید.

خوشرو و خوش اخلاق نیستین

اینکه قشنگتر هستین و شرایط خانوادگی و اجتماعی خوبی دارین عالیه، اما اخلاقتان چطوره؟ برخلاف چیزی که ممکنه تصور کنین خوشرو بودن، نشاط و  گشاده رویی شما، به اندازه زیباییتون و شاید حتی بیشتر می تونه واسه داشتن خواستگار مناسب اثر داشته باشه. منظور از خوشرویی این نیس که با پسرای مجرد گرم بگیرین! منظور اینه که کلا در مراوده ها خوشرو و خوش برخورد باشین، تا با اخلاق خوب در نظر بقیه شناخته شید.

زودرنج هستین

یکی از دلایل اینکه خواستگار مناسبی ندارین ممکنه این باشه که هر وقت نمی تونید به خواسته تون برسین، زیر گریه می زنید. همیشه احساس می کنین که به شما توهین شده. همیشهً از دست بقیه ناراحت می شید و همیشه منتظرید که بقیه از شما معذرت خواهی کنن. دخترائی که زودرنج و اصطلاحا کمی لوس هستن و فکر می کنن شریک عاطفیشان همیشه باید نازشان رو بکشه، در نظر مردان واسه ازدواج مناسب . چون زندگی مشترک سختی ها و پستی بلندی های زیادی داره که نیازه در اون صبور و قوی باشین.

مغرور و خودشیفته هستین

دختران قشنگتر بیشترً شخصیت مغرور و خودشیفته ای دارن، این ویژگی ها از جمله خصوصیاتیه که مردان رو فراری می دهد. این دختران مغرور اجازه نمی بدن که مرد زندگی شون سکان کارها رو به دست بگیره و این کار باعث می شه که مرد احساس بی کفایتی و بی لیاقتی بکنه.

اگه می خواهید مرد زندگی تون زمین زیر پاتون رو بپرستد و همیشهً درباره ی خودتون حرف می زنید و خودستایی می کنین، این رفتارها و خواسته ها نشون می دهد که شخصیت بخشنده ای ندارین و می خواهید در رابطه فقط گیرنده باشین. شما هنوز از نظر عاطفی آماده نیستین که دیگری رو با بخشندگی دوست داشته باشین و از اون مراقبت کنین. اگه احساسات بقیه براتون مهم نیس و درباره وضعیت اونا کنجکاو نیستین، شاید این شمائید که انتخاب بدی واسه یه پسر خوب هستین.

غرور و خودپسندی کمکی به پایداری رابطه نمی کنه، چون دختران مغرور می خواهند هر کاری که دوست دارن بکنن و در قبال هیچ فردی جوابگو نباشن.

نسبت به جنس مخالف گارد منفی دارین

اگه رفتار مردونه ای دارین، به همه اعلام می کنین که زن آزادی هستین و هیچ احتیاجی به پشتیبانی و جلب نظر مردان واسه ازدواج ندارین. با این طرز فکر واقعا توقع دارین مردان شایسته از شما درخواست ازدواج کنن؟  قوی و جداگونه بودن هیچ اختلافی با زن بودن و رفتار ملیح و زنونه نداره.

هم اینکه اگه خجالتی، تودار و گوشه گیر باشین، به بقیه اجازه نمی بدید که به شما نزدیک شن. مردان خیلی از زنان قشنگتر رو ندیده می گیرند، چون فکر می کنن که شانسی واسه جلب توجه این زن زیبای خوددار ندارن و درخواست دوستی شون به احتمال زیاد رد می شه. اگر مانع بروز احساساتتون شید و دوری خود رو حفظ کنین، مردانی که توجهشون به شما جلب شده، از ترس رد شدن درخواست دوستی شون پا پیش نخوان گذاشت. اگه پسری به نظرتون جذاب اومد، شما هم واسه شروع رابطه قدمی رو به جلو بذارین و با لبخند زدن و تماس چشمی اعلام کنین که شما هم تمایل به ایجاد رابطه دارین. اگه هم پسر مورد علاقه تون رو می شناسید، کافیه به اون بیشتر توجه کنین تا رابطه تون شکل بگیره.

این مطلب را هم بخوانید :
چه اسمی برای فرزندمان انتخاب کنیم؟

زیادتر از اندازه درگیر کار یا تحصیل هستین

اگه دختری هستین که زیادتر از اندازه وقت خود رو واسه درس یا کار می ذارین، خواستگاران خوب زیادی رو از  دست میدید. یه فرد سالم و ایده آل واسه ازدواج فردیه که وقتش رو واسه جنبه های جور واجور زندگی مانند تحصیل، خونواده، تفریح، ورزش و … به صورت متعادل تقسیم کنه. اگه خودتون رو در درس و کار غرق کنین، در جنبه های دیگه رشد نمی کنین. ضمن اینکه درگیری زیادتر از اندازه به کار، باعث میشه جنبه های زنونه شخصیت شما کمتر بروز پیدا کنه. در این صورت از نظر خیلی از آقایون که به دنبال زن زندگی هستن، جذابیتی دارید.

قدرت و استقلال شما مردان رو فراری می ده

زنان مطمئن به خود می دانند که چی می خواهند و خجالت نمی کشن که نظراتشون رو بگن و لیاقت ها و حقوق خود رو به مرد مورد علاقه شون یادآوری کنن. اما واقعیت اینه که مردان زنان بااعتماد به نفس و متکی به خود رو از کیلومترها دورتر تشخیص میدن و واسه نجات جون خودشون پا به فرار می گذارن. مردان تمایلی به برقرار کردن رابطه با اینجور زنائی ندارن، چون هیچی به اندازه جواب رد شنیدن غرور یه مرد رو خرد نمی کنه؛ پس مردان بهتر می دونن از موقعیت هایی که اونا رو در برابر اینجور خطری قرار می دهد، دوری کنن.

بوسیله افراد مناسب دیده نمی شید

اگه هیچ کدوم از موارد گفته شده در بالا درمودر شما صادق نیس و با این حال خواستگار مناسب و خوبی ندارین، تنها دلیل باقی مونده اینه که شما شاید در جای مناسب و بوسیله افراد مناسب دیده نمی شید. جایی که شما می تونید به عنوان یه دختر شایسته دیده شید مکان هایی مانند محل تحصیل، محل کار و مجالس فامیلیه. اگه شرایط محل تحصیل و کارتون انگار نیس که با پسر مناسبی آشنا شید، لازمه در روش دیگه به پسران جویای همسر معرفی شید. در این شرایط خونواده، فامیل و دوستان نقش بسیار مهمی اجرا می کنن.

خواستگارانتان میترسن جواب منفی بگیرن

زیبایی یا موقعیت خوب خانوادگی و اجتماعی بیشتر پسران رو مرعوب می کنه. پسرها فکر می کنن که این دختر بیشتر از اون قشنگتر هستش که درخواست ازدواج اونا رو قبول کنه و اصلاً به کلاس اونا نمی خورد. خیلی از پسرها وقتی با یه دختر قشنگتر و منطقی روبرو می شن، اعتماد به نفس خود رو از دست میدن. بیشتر زنان قشنگتر مجرد می مانند، چون بیشتر مردان حتی از نزدیک شدن به این الهه های زیبایی می ترسند.

راهکارهای پیدا کردن خواستگار مناسب

واسه اینکه خواستگار مناسب و خوبی که مدنظرتان رو هستش رو بتونین پیدا کنین. علاوه بر توکل به خدا و دعاهای پیشنهاد شده بوسیله ائمه، می تونید راهکارهای زیر رو در پیش بگیرین:

واقع بین باشین 

درمورد ملاک ها و معیارهای شخصیتون در انتخاب همسر واقع بین باشین. در نظر داشته باشین هیچکی بدون مشکل نیس و سختگیری زیاد به ضرر شما تموم می شه. ممکنه  باورهای اشتباهی براتون ایجاد شده باشه که مانع از تصمیم گیری واقع بینانه شما در انتخاب همسر شه. در این صورت لازمه اون ها رو خودآگاهانه اصلاح کنین.

درمورد معیارهایتان صحبت کنین

اگه فکر می کنین ممکنه به خاطر موقعیت و ظاهر خوبی که دارین، پسرها از ترس جواب منفی طرفتون ، شاید بهتر باشه با دور و بری ها درمورد اینکه معیارها و انتظاراتتان آنقدرها هم که به نظر میاد سخت گیرانه نیس صحبت کنین. هم اینکه رفتار مغرورانه نداشته باشین و با روی گشاده با بقیه برخورد کنین.

از بقیه کمک بگیرین  

همونطور که گفتیم دور و بری ها و دوستان نقش بسیار مهمی واسه معرفی خواستگار مناسب به شما می تونن داشته باشن. پس اگه می خواهید خواستگار مناسبی پیدا کنین، باید بیشتر با بقیه مراوده داشته باشین تا شناخته و دیده شید. هم اینکه از خونواده و دوستانتون مخصوصا دوستان متاهل واسه معرفی پسر خوب و مناسب کمک بخواین و ملاک ها و معیارهایتان رو با اون ها مطرح کنین.

واسه ملاقات با پسر شایسته برنامه ریزی کنین 

شاید این پیشنهاد که واسه ملاقات با یه پسر شایسته باید برنامه ریزی کنین و راه حل داشته باشین، به نظرتون یکم عجیب بیاد. البته منظورمون این نیس که فایل اکسل جفت و جور کنین و اهداف و نقاط عطف رو روی اون مشخص کنین یا یه روند قدم به قدم تعریف شده رو دنبال کنین تا آخرسر بتونین با شریک زندگی تون ملاقات کنین. منظورمون فقطً اینه که تکلیفتان رو با خودتون روشن کنین و از خودتون سوال کنین که دوست دارین چه مردی با چه شخصیت و خصوصیاتی شریک زندگی تون باشه و این که چیجوری می تونید اون رو ملاقات کنین.

مثلا ببینین که الان بیشتر وقتتون رو کجا و چیجوری سپری می کنین. به مکان هایی می روید و کارایی رو انجام می بدید که امیدوار باشین در اونجا مرد رویاهایتون رو ملاقات کنین؟ زمینه رو واسه آشنایی با نیمه گمشده ی خود آماده کرده اید؟

اعتماد به نفستون رو حفظ کنین

واسه ازدواج عجله نداشته باشین. اگه معیارهای شما واقعی و منطقیه، فقط به خاطر اینکه از مجرد موندن خسته شدین از اون ها صرف نظر نکنین. اعتماد به نفستون رو حفظ کنین و تا وقتی که فردموردنظرتان رو پیدا نکرده اید از دوران مجردی لذت ببرین و سرحالی خود رو حفظ کنین. اگه واسه مجرد ماندنتان زانوی غم به بغل بگیرین، علاوه بر اینکه سودی براتون نخواد داشت، می تونه باعث شه از جذابیت شما کم بشه و خواستگاری مناسبی رو پیدا نمی کنید.

تو یه کلام

کمال گرایی، زودرنجی و غرور از جمله دلایلی هستن که ممکنه باعث شه دختران با ظاهر و شرایط خوب، خواستگار مناسب نداشته باند. هم اینکه ممکنه ناخودآگاه نسبت به جنس مخالف گارد منفی داشته باشن، زیادتر از اندازه درگیر کار و درس باشن و قدرت و استقلال اون ها مردان رو فراری دهد. دلیل دیگه نداشتن خواستگار مناسب اینه که دختر در مکان مناسب و بوسیله افراد دیده نمی شه.

واسه راهکارهای پیدا کردن خواستگار مناسب، لازمه واقع بین باشین، از بقیه کمک بگیرین و درمورد معیارهایتان با اون ها صحبت کنین. هم اینکه لازمه ضمن حفظ اعتماد به نفس، واسه ملاقات با پسر شایسته برنامه ریزی کنین.

 

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *