چراغ‌ های قرمز در روابط با همسر

lifestyleبر خلاف تصور بعضی از خانوم ها، مردها از زن هایی که هر روز منتظر محبت زیاد یا جملات و اس ام اس های شاعرانه و عاشقانه هستن خوششون نمی آید.

حتماً شنیده اید که خیلی از کتب و مقالات به خانوم ها پیشنهاد می کنن که همسرشون رو دست کم نگیرند، اون رو نادان تصور نکنن و فکر نکنن می تونن همسرشون رو گول بزنن و از انجام بعضی رفتارها و گفتن بعضی حرف ها جلوی اون دوری کنن! اما به چه دلیل؟ واقعا خانوم ها بعضی وقتا باید صمیمیت و یکرنگی رو با همسر خود کنار بذارن و خود رو طور دیگری به همسرشون نشون بدن؟ مسلمه که خودنمایی در زندگی زناشویی، چه از طرف مرد باشه و چه از طرف زن معنا نداره و دروغ گفتن به همسر هم هیچ سودی نخواد داشت. اما این پیشنهاد ها، گاه واسه این هستن که هم خانوم ها و هم آقایون بتونن بیشتر از قبل خود رو به جای همسر بذارن و درک دوطرفه اونا از همدیگه بیشتر شه. در این مقاله بعضی از چراغ قرمزهایی که خانوم های متاهل در جاده ی زندگی مشترک نباید از اونا عبور کنن براتون انتخاب کرده ام. به اونا توجه کنین.

چراغ قرمز اول: زیاد شاعرانه نباشین!

بر خلاف تصور بعضی از خانوم ها، مردها از زن هایی که هر روز منتظر محبت زیاد یا جملات و اس ام اس های شاعرانه و عاشقانه هستن خوششون نمی آید. اونا زن های معمولی با نیازای عادی رو ترجیح می بدن. زنی که سرد و بی عاطفه س به اندازه ی زنی که زیادتر از اندازه وابسته و عاطفی باشه واسه مردها متنفر کننده س. مردها نمی خواهند نقش یه تکیه گاه عاطفی بزرگ رو بازی کنن که همیشه ناچار به پشتیبانی از یه زنه. اونا دوست ندارن هر روز اس ام اس های عجیب و غریب و زیاد از حد شاعرانه دریافت کنن و از اینکه همسرشون بی معطلی از اونا محبت بخواد هم خوششون نمی آید.یه زن داتاً تلاش می کنه موقعیت های جدی و موقعیت های عاشقانه رو از هم جدا کنه و به همسر این فرصت رو بدهدکه درکنار عاشق بودن، واسه زندگی عادی هم فرصت داشته باشه وگرنه به زودی همسرش رو خسته و فراری می کنه. خانوم هایی که همسر خود رو شروع و پایان جهان می دانند و واسه هر کاری می خواهند به اونا تکیه کرده یا زندگی رو تبدیل به یه فیلم عشقی کنن بهتره خودشناسی خود رو بیشتر کنن، ریشه ی کمبودها و کمبود های خود رو بشناسن و در صدد تغییر اینجور رفتارهایی باشن.

چراغ قرمز دوم: مریضی خرید کردن نداشته باشین!

بیشتر مردها در مورد خرید کردن، رفتار هدف دار دارن. یعنی تا نیاز به خرید نداشته باشن دوست ندارن در پاساژها و مراکز خرید چرخ بزنن. در واقع مرد ها با زن هایی که تموم زندگی شون به فکر خرید کردن هستن راحت کنار نمی آیند.

از زن هایی که سخت خرید می کنن و به اصطلاح در خرید وسواسی یا سختگیر هستن هم رضایت ندارن. این دسته از مردها هدف دار وارد مغازه ها می شن و تا وقتی ندونن که کالای مورد نظرشون رو کجا پیدا می کنن، سراغ خریدنش هم نمی روند. زن هایی که دوست دارن تموم شهر رو واسه پیدا کردن یه کیف یا کفش بگردند، باب میل این مردها نیستن.

هرچند جا داره که مردها عادت بعضی خانوم ها به خرید کردن یا گشتن در مراکز خرید رو بفهمن اما خرید کردن زیادتر از اندازه واسه هیچکی قابل درک نیس و نشون از یه جور مشکل روانی داره. خانوم هایی که زیاد خرید می کنن و تازه از همسر هم توقع دارن که در این خرید ها همراهی شون کنن باید از خود سوال کنن چه فضای خالی یا نگرانی یا اضطرابی رو با خرید می خواهند پر کنن و اگه لازم شد به متخصص مراجعه کنن. خرید زیادتر از اندازه نه فقط همسرتون رو از شما دور می کنه بلکه اسراف و هرز پول و پله و سرمایه و انرژی هم هست.

چراغ قرمز سوم : همیشه همسرتون رو چک نکنین!

مردها از این که دائم تحت نظر باشن بدشون میاد. واسه اونا گرفتن رمز عبور رایانه هاشون، بررسی تلفن ها یا حساسیت نسبت به همکاران، می تونه نشونه نابود شدن رابطه با همسر و نابود شدن زندگی باشه. چیزی که بیشتر از همه مردها رو از ازدواج فراری می دهد، ترس از محدودیت و همین کنترل شدن هاست.

به جای اینکه با شوهرتون مانند بازپرس ها رفتار کنین و زندگی تون رو وارد همون رقابت هایی کنین که از اونا می ترسید، تلاش کنین با ایجاد فضایی گرم و با محبت در خونه، پایه های زندگی مشترک تون رو محکم تر کنین. بدیش اینه بعضی خانوم ها با مردهایی ازدواج می کنن که به هر دلیلی نسبت به اونا شک دارن. اونا بعد از ازدواج با اعمال کنترل های بیشتر از اندازه می خواهند شک خود رو بیازمایند. این کار نه فقط اشتباهه بلکه نشون از مشکل های روانی و رفتاری خود خانوم ها داره.

اگه واقعا نسبت به کسی شک دارین اصلا با اون ازدواج نکنین چون هیچ زندگی موفقی رو نمی توان روی شک و دودلی ساخت. اگه همسرتون به هر دلیلی قابل اعتماد نیس، خدای ناکرده دنبال زن های دیگه س یا مثلاً بدون مشورت با شما پولش رو به هدر می دهد یا… اون هم دچار اختلاله و اینجور مشکل هایی با کنترل شما رفع نمیشه. اگه زندگی شما دچار مشکل یا مسئله س این مسئله رو با کمک متخصص رفع کنین. بررسی، کنترل کردن و گوش ایستادن روش موثری واسه درمان نیس!

چراغ قرمز چهارم: نوار ضبط شده نباشین!

همه می دانیم که گفتگوی دوطرفه در زندگی مشترک، لازم و روش مناسبی واسه حل اختلافات و رسیدن به راه حله و حتی اگه کمرنگ شه، می تونه باقی موندن یه زندگی رو به خطر بندازه. اما این به این معنا نیس که مانند نوار ضبط شده به شکایت یا حرف زدن همیشه و تکراری بپردازیم. خیلی از مردها به مشاور یا دوستای خود می می گن همسرم به من اجازه حرف زدن نمی دهد. اونا وقتی که همسرشون به جای اونا اظهارنظر می کنه و به سۆالاتی که از اونا پرسیده شده جواب می دهد، عصبانی می شن و اگه اینجور اتفاقاتی پشت سر هم تکرار شه، خیلی زود از همسرشون دلسرد می شن. اگه می خواهید در مورد موضوعی با شوهرتون گفت وگو کنین، اجازه بدید که آزادانه نظرش رو بگه و هیچ وقت با حدس زدن جمله هاش و کامل کردن اونا رابطه کلامی تون رو خدشه دار نکنین.

چراغ قرمز پنجم : شوهرتون رو تهدید نکنین!

بخواین یا نخواهید، مردها از زن هایی که واسه رسیدن به خواسته هاشون از در تهدید وارد می شن بدشون میاد، پس اگه می خواهید رابطه تون یه طرفه نشه و زندگی مشترکتون قوام و دووم داشته باشه، واسه همسرتون خط و نشون نکشید و همیشه همسرتون رو تهدید نکنین. ضمن اینکه مردها می گن که تهدید های زنونه در بیشتر موارد عملی نمی شه. پس به جای اینکه همسرتون رو تحت فشار بذارین یا به شکل توهین آمیزی اون رو تهدید کنین، براش اهمیت مسئله رو توضیح بدید و تلاش کنین با گفت وگو به یه نظر مشترک برسین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اگه همسر شما به خواسته شما اهمیت نمی دهد، مشکل تون بزرگ تر از اون هستش که با تهدید حل شه. در این مورد بهتره از متخصص کمک بگیرین.

چراغ قرمز ششم : همسرتون رو محدود به خود نکنین!

بدیش اینه بعضی زن ها فکر می کنن زندگی مشترک یعنی زندگی کردن مثل دوقلوهای به هم چسبیده. اونا توقع دارن همسرشون از همون لحظه ای که از محل کارش خارج می شه، دربست در اختیار شون باشه و با این کار عشقش رو به زندگی مشترک ثابت کنه! خود این زن ها هم زندگی شون رو محدود به همسرشون می کنن و چون از همه فرصت ها و خواسته هاشون می گذرند، اینجور انتظاری رو از همسرشون هم دارن. اما واقعیت اینه که کسی از اونا نخواسته از فرصت هاشون بگذرند. یه مرد معمولی، دوست داره همسرش یه زندگی عادی و هم اینکه دوستائی داشته باشه که بعضی وقتا با اونا وقت بگذراند. بعضی وقتا به تنهایی احتیاج داشته باشه و به فکر آینده و پیشرفتش هم باشه. یه مرد معمولی خودش هم به همین روش زندگی می کنه و اگه کسی انتظاری جز این داشته باشه، خیلی زود با اون به مشکل برمی خورد.

چراغ قرمز هفتم: از زن های دیگه بدگویی نکنین!

بعضی از خانوم ها فکر می کنن توجه همسرشون به زن های دیگه، تقصیر اون زن هاست، در نتیجه می خواهند با بدگویی از اون زن ها و تلاش واسه تخریب چهره اونا، اون زن ها رو از چشم شوهرشون بیاندازند و به خیال خود، زندگی مشترک خود رو نجات بدن. بدیش اینه این زن ها فکر می کنن، تحقیر خانوم های دیگه در مقابل همسرشون و برجسته نشون دادن عیب های اونا می تونه تصور همسرشون رو نسبت به زن های دیگه عوض کنه. اما این جملات منفی، دقیقاً همون حرف هاییه که مردها از شنیدن شون بدشون میاد. در واقع مردها اهمیت نمی بدن که شما چه نظری در مورد خانوم های دیگه دارین. اونا دنیا رو همونطور که خودشون می خواهند می بینن؛ پس با انتقال این قضاوت های بزرگ نمایی شده، توجهشون رو به موضوعی که از اون ترس دارین، جلب نکنین. قضاوت شما نمی تونه وفاداری همسرتون رو کم و زیاد کنه. پس اگه به محبت همسرتون شک دارین، یا فکر می کنین نظر اون به سمت زن دیگری جلب شده، به جای تخریب و بیان نفرت از اون زن، ریشه مشکل رو پیدا کرده و رابطه خود با همسرتون رو بازسازی کنین.

افکار نیوز