اکتبر 19, 2020

تصورات غلط رایج در سئو – بخش اول: من «باید» وب‌سایتم را در گوگل، Submit کنم!

خیلی خلاصه به شما بگیم که در این سری مقالات، قراره تا عادی ترین باورهای غلطی رو که (خیلی از) سئوکارها به اون باور دارن معرفی کنیم. با همراه باشین:

این حرف که من واسه دیده شدن در یافته های جستجوی گوگل، باید وب سایتم رو در Google.com/webmasters/tools/submit-url، سابمیت (Submit) کنم یه تصور غلطه!

با اینکه که یه سایت جدید می تونه مستقیما URL خود رو در Google، Submit کنه، موتور جست و جویی مثل گوگل بازم به «گشتن و پیدا کردن» سایت شما در وب می پردازه؛ بدون اینکه شما سایت تون رو در گوگل Submit کرده باشین!

Matt Cutts، (از اعضای بخش تیم کیفیت و مسائل بهینه سازی موتور جستجو (سئو) گوگل میگه):

«راستش رو بخواین، وقتی که شما در گوگل جست و جو می کنین، شما WEB رو جست و جو نمی کنین! بلکه شما در حال جست و جو در «ایندکسای گوگل از وب» هستین.

ما این کار رو با به کار گیری نرم افزارهایی به نام Spider انجام می دیم. Spiderها وقتی شروع به ایندکس یه صفحه وب می کنن، هر لینکی رو که ببینن وارد اون می شن و محتوای اونو ایندکس می کنن و دوباره در اون صفحه هم اگه لینک ببینن، هر چند تا که باشه، مقصد همه اون لینکا رو هم ایندکس می کنن و این روش تا ابد ادامه داره…

تا این که می بینیم که حجم خیلی از محتوای وب رو ایندکس کردیم و میلیاردها صفحه وب، در هزاران کامپیوتر ذخیره شدن.»

جالبه بدونین که حتی وقتی که شما سایت تون رو Submit کردین، این Submission هیچی رو تضمین نمی کنه!
Crawlerها سایت شما رو پیدا می کنن و در زمان لازم، ایندکسش هم می کنه! پس نگران این نباشین که باید حتما و حتما وب سایتم رو به گوگل معرفی کنم.

اگه دوست دارین که از زبون Matt Cutts، بیشتر در مورد این که «گوگل چیجوری کار می کنه؟» اطلاعات بیشتری به دست بیارین، از این ویدیو دیدن کنین:

مقالات خیالات غلط عادی در سئو:

  • تصور غلط اول:
  • تصور غلط دوم:
  • تصور غلط سوم: