اشتباهات شون عبرت بگیرین. یادتون نرود که تکنیکای رفتاری شخصیتای کاریزماتیک رو گلچین و تمرین کنین.

۲۴. از احساسات خراب کردن کننده دوری کنین

هیچوقت وقتی خیلی عصبانی، ناراحت، دستپاچه و مضطرب هستین، اقدام به تصمیم گیری نکنین، چراکه با این وضع در آخرِ کار بازنده می شید. به خاطر داشته باشین که اگه به هر کدوم از این احساسات خراب کردن کننده دچار شدید، سعی کنین خیلی زود به حال طبیعی برگردید و آگاه باشین که این حالات دردسرساز می تونن شیره ی جون تون رو بمکند و از کاریزمایی که به دنبالش هستین، منحرف تون کنن.۲۵. زندگی رو غنیمت بشمارید

عمر همه ما آدما محدوده و هیچکی نمیتونه تا ابد در این دنیا زندگی کنه. درمونده ترین مردم دنیا کسائی هستن که بی درک زیباییای زندگی زانوی غم به بغل می گیرن و به انتظار مرگ می شینن. درسته که همه ما آخرش از این دنیا رخت برخواهیم بست، اما این واقعیت دلیل نمی شه که فرصت زندگی کردن رو از دست بدیم و لحظات عمرمون رو فقط به خاطر اینکه روزی خواهیم مرد، به بیهودگی و پوچی بگذرانیم. زندگی زیباست و این فرصت رو نباید با ناسپاسی از دست داد.

۲۶. دقیق و باریک بین باشین

مردم هیچ کاری رو بی دلیل انجام نمی دن. این دلایل رو ندیده نگیرید، بلکه سعی کنین انگیزه ای رو که پسِ انحام هرکاری پنهون، با تکیه بر علم و تجربه خود ردیابی کنین. خیلی به کم پیش میاد که مردم انگیزه هاشون رو در هرکاری یا رفتاری واسه کسی توضیح بدن، چراکه مسئله ای شخصی و خصوصیه. این انگیزها می تونن شرم آور یا آرزو گرایانه باشن و واسه همین، افراد ترجیح میدن که انگیزه هاشون رو خیلی آسون رو نکنن. اما کسی برنده س که خودش بتونه انگیزه های بقیه رو در ارتکاب هرعمل یا رفتاری کشف کنه.

مطلب مرتبط :   تجربیات برتر در حوزه سنجش و ارزشیابی | کاملترین نمونه های رایگان سالتحصیلی 97-98۲۷. مهر بورزید و گذشت کنین

با بقیه با آخرِ درک و مهربانی برخورد کنین و امیدوار باشین که می تونین با این طرز برخورد متقاعدشان کنین. هیچوقت بقیه رو با اِعمال ناصحیح قدرت تون از خود نرنجانید و بی اینکه قصه ی زندگی شون رو بدونین، قضاوت شون نکنین. یادتون باشه که همه مردم در این دنیای پرهیاهو با تموم توان شون در تلاشند که خوشحال و پربار زندگی کنن. پس باگذشت باشین و هر موضوعی رو زیادی جدی نگیرید.

۲۸. بقیه رو به انجام هیچ کاری مجبور نکنین

هرکسی حتی یک فرد کم هوش و بی درایت هم اگه قادر به ارتکاب اَعمال شنیع و نابه قانون باشه، می تونه بقیه رو به انجام کار دلخواهش مجبور کنه، مثلا تهدید جون شون. اما احتیاجی به گفتن نیس که اینجور طرز برخوردی از اخلاق و انسانیت به دوره. افراد کاریزماتیک می تونن بی اینکه به اهرم زور متوسل شن، بقیه رو به انجام چیزی که تو ذهن دارن، تشویق کنن. کاریزما یعنی اینکه در ارتباطات تون با مردم باهوش و کاردان باشین.

۲۹. از ناامیدی بگریزید

اگه کسائی که واسه تون کار می کنن، به دام ناامیدی گرفتار شن، ادامه موفق راه ممکن نخواهد بود. از این روست که همیشه باید آرامش خود رو حفظ کنین، خوش بین و امیدوار بمونین و در تحقق اهداف تون سست نشید. از کسی که در رأس کار قرار داره، انتظار میره که با آگاهی دست به هر اقدامی بزنه. مافوق که باشین، به دلیل تفکر راهبردی و دوراندیشی، شما زودتر از بقیه متوجه شکست می شید. در جنگ کانای که طی دومین جنگ کارتاژ بین کارتاژ و رم درگرفت، ارتش کارتاژ به فرماندهی هانیبال تونست ارتش حریف رو که پرشمارتر بودن، زمین گیر کنه. ارتش رم از سربازان بیشتری بهره مند بود، اما چون شکست محاصره رو ناممکن دید، تضعیف روحیه شد و جنگ به سود ارتش مقابل پایان پیدا. پس مراقب باشین که به تله ی ناامیدی گرفتار نشید و واقعیت موجود رو با سخت کوشی زیاد به سود خود تغییر بدین.

مطلب مرتبط :   استعلام آنلاین برند و طرح صنعتی

افراد کاریزماتیک موقعیت شناسای حاذقی هستن و خوب میدونن که چه زمانی می تونن از اصولی که تا به اینجا مرور کردیم، سرپیچی کنن و بازم جذاب و گیرا باقی بمونن، به این معنی که در تشخیص موارد استثنا خیلی هوشمندانه عمل میکنن. پس تا وقتی که حسابی استاد نشده اید، بهتره از همین اصول پیروی کنین، چراکه شاید هنوز در شناسایی موقعیتای استثنا به قدر کافی ماهر نباشید و ناخواسته طوری ظاهر شید که بقیه رو از خودتون دور کنین.

برگرفته از: quora.com6000تومان

Comments (0):

Write a comment: